Bill Gates

www.klubdrivera.pl

Billa Gates’a kojarzy niemal każdy. To jeden z najbogatszych ludzi na świecie, słynny przede wszystkim z tego, iż jest współzałożycielem korporacji Microsoft. Poza tym jest także przedsiębiorcą, programistą oraz filantropem.

Obecnie majątek Billa Gates’a wynosi około 76 miliardów dolarów. Mały Bill także wychowywał się w zamożnej rodzinie. Był wzorowym uczniem, a później studentem.

Wyróżniał się zwłaszcza w przedmiotach ścisłych, przede wszystkim w matematyce. W nastoletnim wieku zaczął interesować się informatyką oraz programowaniem. Swój wolny czas wraz z przyjaciółmi spędzał na pracy przy komputerze oraz na projektowaniu prostych systemów.

Przygodę z informatyką Bill Gates zaczynał na wypożyczanym komputerze, jeszcze jako student Harvardu. Zdarzało się, że najpierw musiał jednak zarobić na dostęp do komputera. Lata praktyki, zdobywania wiedzy oraz umiejętności poprowadziły go jednak ku prawdziwej sławie i tak w 1975 roku Bill Gates wraz ze swoim przyjacielem założyli korporację Microsoft, która dzisiaj jest jedną z największych na świecie.

http://www.holo.pl Biuro rachunkowe z Torunia http://numeratis.eu/ należące do Grupy Ergis