Cortana – Twój cyfrowy asystent

Cortana to jedna z najbardziej oczekiwanych nowości, jakie swoim użytkownikom oferuje najnowsza wersja Windows Phone – 8.1. O ile do tej pory ten system mobilny był daleko w tyle, jeśli chodzi o możliwość kierowania głosowego, aplikacja Cortana wydaje się być wręcz wynalazkiem znanym z filmów SF.

Cyfrowa asystentka nie tylko bowiem ułatwi wysyłanie SMS-ów i nawiązywanie połączeń. Jeśli opowiesz jej o swoich zainteresowaniach bez problemu wyszuka interesujące Cię artykuły w sieci. Jej notes z powodzeniem zastąpi także dotychczasowy kalendarz – Cortana przechowywać będzie tam informacje dotyczące istotnych dla ciebie wydarzeń, terminów, przypomnień czy ulubionych miejsc, które także pomoże ci znaleźć, jeśli zgubisz drogę.

Z Cortaną bez problemu zaplanujesz także wieczorne wyjście ze znajomymi, nawet gdy nie macie pomysłu na wybór lokalu – asystentka pokaże wam wszystkie dostępne opcje w wybranym przez was mieście. Technologiczne zaawansowanie Cortany, rodem z filmów science-fiction jest jednak ostatnia z jej możliwości – umiejętność porozmawiania z użytkownikiem na każdy temat. Absolutnie nie będzie to monolog – asystentka potrafi bowiem wyrazić własne opinie, a nawet opowiedzieć dowcip.