Czym jest iOS?

iOS to system operacyjny stworzony przez Apple Inc. Dedykowany jest on takim urządzeniom mobilnym jak iPhone, iPod touch oraz iPad.

Przez wielu miłośników „nadgryzionego jabłka” uważany jest za najbardziej zaawansowany i przyjazny użytkownikom system mobilny. Na czym polega jego magia? iOS rzeczywiście posiada bardzo przejrzysty interfejs – charakterystyczny dla pozostałych produktów Apple.

Na uwagę zasługuje także ilość dobrze wykonanych i przydatnych aplikacji, które sprawiają, że iPhone’y stają się jeszcze bardziej funkcjonalne. Są to m.

in. Mapy, AirDrop, GameCenter czy Safari.

iOS ma także bardzo rozbudowany system grupowania zdjęć oraz filmów – na podstawie miejsca i czasu ich wykonania, co gwarantuje użytkownikom bezproblemowe ich odnalezienie. Ciekawym rozwiązaniem jest także iCloud umożliwiający przechowywanie wszystkich dokumentów, muzyki, filmów, a nawet poczty czy kontaktów w jednym miejscu.

Dzięki aplikacji można także bezproblemowo odtwarzać je na różnym sprzęcie – warto bowiem pamiętać, że wszystkie urządzenia produkowane przez Apple, choć nie każde swoje działanie opiera na iOS, są ze sobą doskonale schynchronizowane.