Do czego przydaje się bluetooth

www.fenixmusic.pl

Ciekawą technologią łączności radiowej jest bluetooth. Swego czasu był on techniczną innowacją, dziś coraz bardziej widoczne są jego ograniczenia.

Mimo to przetrwał, podobnie jak podczerwień, i nie zanosi się, aby miał zniknąć z technologicznego horyzontu. Bluetooth pozwala na przesył danych bezprzewodowo – na niewielkie odległości, zwykle wynoszące maksymalnie kilkanaście metrów w otwartej przestrzeni i przy mocnym nadajniku.

Do czego go używać? Świetnie sprawdza się, gdy chcemy wymienić dane pomiędzy dwoma telefonami, które obsługują tę technologię. Również niektóre modele komputerów są wyposażone fabrycznie w moduł bluetooth.

Bez problemu można też kupić adaptery na USB podłączane do peceta. Kosztują bardzo niewiele, a pozwalają cieszyć się pełną funkcjonalnością tej technologii.

Wielu zwolenników zyskały także zestawy słuchawkowe do telefonów, które zwalniają nas z konieczności radzenia sobie z plątaniną kabli. Wystarczy jedynie sparować taką słuchawkę z telefonem i rozmawiać do woli, ciesząc się wysokiej jakości komunikacją.

http://www.pharos.pl/ TRAKCJA PRKII