Drugie życie ubrań

Podczas zakupów w second-handach często zdarza się, że upatrzona bluzka czy sukienka są akurat nieco za duże. Czy to jednak skreśla taką rzecz definitywnie? Czasem warto jest się zastanowić, czy drobne poprawki nie wystarczą, by ubranie leżało wręcz idealnie.

Ubrania zakupione w sklepie nie wymagają raczej żadnych poprawek, jednak rzeczy z lumpeksów niekiedy naprawdę warto poprawić. Rzeczy nabyte w second-handach nie zawsze pasują, dlatego można spróbować je trochę poprawić.

Za długie spodnie dobrze jest nieco skrócić, zachowując przy tym oryginalny szef. By móc podjąć się takiej przeróbki wystarczy jedynie posiadać podstawy szycia maszynowego i oczywiście maszynę do szycia! Dobrym pomysłem wydaje się także odprucie poduszek ramiennych od żakietu lub pozbycie się pagonów z koszuli.

Często również bywa, że wypatrzona sukienka czy bluzka wymaga skrócenia ramiączek. Ten zabieg nie zajmie zbyt wiele czasu, a na pewno poprawi wygląd ramiączek i sprawi, że nie będą się więcej zsuwać.

W niektórych ubraniach można też wymienić guziki, zwłaszcza wtedy, gdy są zniszczone. Taka przeróbka może jednak znacznie uatrakcyjnić wygląd koszuli czy marynarki.