Interaktywność jak magnes

www.dziennikarzerp.org

Bezpośrednią konsekwencją stosowania narzędzi społecznościowych w serwisach WWW jest nadanie im interaktywnego charakteru. Oznacza to, że użytkownik może wpływać na to, co czyta i widzi, może także nawiązywać drogą elektroniczną kontakt z żywymi ludźmi.

Idealnym przykładem są możliwości czatu lub rozmowy głosowej z konsultantami dostępnymi online. Takie możliwości przewidują niektóre banki czy operatorzy telekomunikacyjni.

Sprawdza się to w przypadku tych produktów, które wymagają podpisywania umów z klientami i przewidują wsparcie techniczne lub merytoryczne. Po co iść do bankowego okienka, skoro nurtujące kwestie da się wyjaśnić online, bez wychodzenia z domu? Potrzeba jedynie łącza internetowego i komputera spełniającego podstawowe warunki techniczne.

Nowoczesny serwis internetowy może także przyciągać interaktywnymi grami, często opartymi na zasadzie działania Akinatora. Są to aplikacje symulujące sztuczną inteligencję i potrafiące zgadywać, co użytkownik miał na myśli poprzez zadawanie mu serii pytań.

Każdy hologram służy potwierdzeniu, że dany produkt jest oryginalny www.cmp-muzeum.com