Jakie mieszkanie na kredyt?

www.prochowiczanka.prochowice.pl

Myśląc o pierwszym własnym mieszkaniu najczęściej marzy nam się luksusowy apartament z rynku pierwotnego, najlepiej w dobrej dzielnicy. Niestety, taki lokal to spory wydatek i bank może ostudzić nasze zapędy podczas rozmowy dotyczącej zdolności kredytowej.

Dlatego, najlepiej do zakupu mieszkania na kredyt podchodzić zdroworozsądkowo i nie śpieszyć się z podejmowaniem decyzji. Mieszkanie ma nam służyć przed długi czas, więc wybierając ilość pokoi pomyślmy, czy chcemy w przyszłości powiększyć rodzinę, czy też nie.

Jeśli zaś planujemy za jakiś czas wyprowadzić się z niego i zarabiać na wynajmie – najlepszą inwestycją wydają się być małe lokale, czyli kawalerki i mieszkania dwupokojowe. Jeśli nawet bank przyzna nam kredyt na wnioskowaną kwotę, przyjrzyjmy się jego warunkom.

Nie zawsze jest bowiem dobrze decydować się na bardzo długi czas spłaty rat kredytu. Dodatkowo, jeśli nie mamy dużego wkładu własnego, może okazać się, że końcowy koszt kredytu wyniesie nawet dwieście procent wartości mieszkania.

http://www.doradzamy.to Afera panamska