Joseph Gordon Levitt

www.wiezirodzinne.pl

Joseph Gordon Levitt to popularny amerykański aktor występujący w produkcja zarówno telewizyjnych jak i kinowych. Współcześnie jest jednym z najlepszych i najbardziej docenianych aktorów. Przyszedł na świat i wychowywał się w tradycyjnej żydowskiej rodzinie. Już w bardzo młodym wieku zaczął występować publicznie i w wieku sześciu lat dołączył do zespołu muzycznego.

Później kilkukrotnie występował w telewizyjnych reklamach, często brał także udział w różnego rodzaju przedstawieniach szkolnych. W filmie telewizyjnym zadebiutował w 1988 roku w obrazie ‚Obcy na mojej ziemi’. Wystąpił tam u boku znanego Tommy Lee Jonesa. W 1992 zagrał swoją pierwszą rolę w produkcji kinowej.

Był to film pt. Beethoven. W tym samym roku razem z Bradem Pittem wystąpił w filmie Rzeka życia. Wraz z kolejnymi rolami rosła popularność aktora i otrzymywał on kolejne nagrody i wyróżnienia.

Jego nazwisko w 1999 roku znalazło się na liście najbardziej obiecujących młodych aktorów, Obecnie Joseph Gordon Levitt jest jednym z najbardziej znaczących aktorów w świecie kina.

www.cg-glas.pl