Kolczyki

Kolczyki od lat modne. Już od najmłodszych lat dziewczynki mają przebijane uszy natomiast chłopcy jedno ucho. Przez kilka lat to wystarcza a potem pojawiają się nowe trendy i nowe miejsca do przekłucia i założenia kolczyków. Kolczyk teraz przybiera wiele form w wielu miejscach od uszu po brwi, nos, język, pępek i wiele innych miejsc.

Od małych kolczyków po tak zwane tunele, które mogą rozciągnąć płatek ucha nawet o średnicę kilku centymetrów. Ciało ludzkie stało się na przestrzeni lat, z której można uformować, co tylko się da i chce. Poprzez kolczykowanie możemy ozdobić je w miejscach nawet najbardziej intymnych i wydających się nie do przekłucia – a jednak nie ma rzeczy niemożliwych, kolczyk na dłoni, a może wzdłuż kręgosłupa? To wszystko jest możliwe. Najczęściej jeden kolczyk to dopiero początek później pojawiają się nowe pomysły a przede wszystkim więcej odwagi.

Kiedyś kolczyki na kontynencie afrykańskim oznaczały przynależność do konkretnego plemienia oczywiście każdy kolczyk miał znaczenie, dziś kolczyki to ozdoba wręcz zabawa ciałem.