Krok po kroku, jak kupić mieszkanie

www.5m.org.pl

Decydując się na nowy start, czy dużą zmianę w życiu, kończąc studia, czy zaczynając pracę w nowym mieście – wszystkie te poważne decyzje niosą ze sobą jeszcze jedną, równie istotną. Wybór miejsca, w którym zamieszkamy. Jeśli mamy dużo szczęścia (i funduszy) możemy zdecydować się na kupno własnego mieszkania. Jest to z pewnością inwestycja wymagająca bardzo dużego wkładu własnego, jednak obecnie można liczyć, że zwróci się z nawiązką. Wystarczy popatrzeć tylko, ile płaci się teraz za wynajem mieszkania. W zamiarze kupna mieszkania najważniejsza jest jednak umiejętność podejmowania trafnych i szybkich decyzji. Najważniejsze, by nie dać się omamić deweloperowi.

Oferują oni piękne mieszkania, na luksusowych osiedlach, za niewielką cenę, jednak rzeczywistość często nie odpowiada tym fantazjom. Wybierajmy sprawdzone firmy, o których wiemy, że są solidne, rzetelne, dotrzymają warunków umowy i oddadzą mieszkanie na czas. Warto w tym celu zapoznać się z opiniami innych klientów i sprawdzić, czy są zadowoleni. Następny krok to dogadanie ceny z deweloperem, wiele osób twierdzi, że na tym etapie można najwięcej „ugrać” na cenie – jeśli na przykład kupujemy pierwsze albo ostatnie mieszkanie w bloku deweloper może pójść nam na rękę. Warto też sprawdzić mieszkanie w sądzie. Wiedząc, jaki jest status gruntu będziemy mogli ze znacznie spokojniejszą głową wprowadzić się do nowego lokum. Ważne też, by wiedzieć, na jakim osiedlu znajduje się mieszkanie.

Tutaj warto posłuchać opinii sąsiadów, zwłaszcza, jeśli przeprowadzamy się do zupełnie nowego miasta – plotki na temat danej dzielnicy to niestety często prawdziwie dobre wskazówki.

Osiedle Widokowe Bogdanowo domy Biedrusko http://jandach.pl/pl/deweloper-biedrusko Deweloper Biedrusko - domy i mieszkania - Jandach