Książę William

Książę Cambridge William Arthur Philip Louis wszystkim znany jest jako książę William i następca brytyjskiego tronu. Mimo faktu iż jest członkiem rodziny królewskiej to nie stroni od zainteresowanych ludzi i wraz ze swoją żoną, Kate, są bardzo medialną i lubianą parą. Książę William jest drugi w kolejce do brytyjskiego o, zaraz po swoim ojcu Karolu. Sam książę jako następca tronu nazywany jest ‚Jego Królewska Wysokość Książę Wilhelm z Walii’. W mediach jednak istnieje jako wszystkim znany William. Tak jak matka stara się udzielać charytatywnie.

Pomaga m.in. młodym bezdomnym oraz dzieciom. Sam jest ojcem 2-letniego Jerzego Aleksandra. W kwietniu 2015 roku zostanie natomiast po raz drugi tatą, jednak płeć dziecka jest nieznana. W przypadku śmierci swojej babci, królowej Elżbiety II, książę William najprawdopodobniej zostanie księciem Walii.

Coraz częściej natomiast w mediach mówi się o tym, że książę Karol nie będzie chciał zasiadać na tronie i ustąpi miejsce najstarszemu synowi, który zostanie królem Wielkiej Brytanii.

www.pragmatiq.pl