Lata 20-te i 30-te XX wieku

justfp.pl

Lata okresu międzywojennego to czas, gdy w sposób znaczący, jednakże nie wielce przełomowy zweryfikowano niektóre elementy odzieży znajdującej się damskiej garderobie. To czas, gdy gorsety ostatecznie poszły do „lamusa” i zostały zastąpione przez staniki, wykonane z miękkiego materiału pozwalającego, dzięki zastosowanym tasiemkom, na połączenie z pasem znajdującym się na biodrach kobiety.

Kobiety wreszcie doczekały się odsłonięcia swoich nóg, oczywiście nie w pełnym wymiarze, ale tylko w aspekcie ich łydki, ubranej w jedwabne pończochy. Kolejną zmianą był wygląd i moda w odzieżowych krojach.

Pojawiły się sukienki w kształcie tuby, które maskowały kobiece kształty. Cechą charakterystyczną dla tych czasów jest chłopięcy wygląd, modne stały się małe kapelusiki mocno wsunięte na czoło a całość była praktyczna i oszczędna w ilości ozdób.

Suknie wieczorowe nadal szyte z bogatych materiałów, charakterystyczną ich cechą by dekolt odsłaniający plecy. Kreacje codzienne szyte oscylowały bardziej koło stylu sportowego, z poszerzonymi ramionami.

spodnie dresowe męskie