Makijaż na stałe

Makijaż permanentny to makijaż robiony na stałe to znaczy na kilka lat jest robiony dokładnie tak samo jak robione są tatuaże natomiast po kilku latach należy taki makijaż odświeżyć, ponieważ tusz nie jest tak głęboko pod skórą jak w przypadku tatuażu poza tym skóra na twarzy jest zupełnie inna niż w przypadku innych partii ciała.

Makijaż permanentny jest wygodny, ponieważ nie trzeba robić go każdego dnia, więc w zasadzie wstając rano mamy gotowy makijaż.

Najczęściej robiony na górnej i dolnej powiece, brwi oraz ust w tym przypadku najczęściej robiony jest tylko kontur, ale nierzadko również z wypełnieniem całych ust.

Taki makijaż jest robiony subtelnie tak, aby nie rzucał się w oczy, czyli wąski kontur.

Ważne jest, aby wybrać gabinet, do którego ma się stu procentowe zaufanie jest to jednak inwazyjna forma makijażu i może nieść za sobą powikłania.

Bardzo częstym zjawiskiem jest opryszczka, bo zrobionym makijażu podrażnia naskórek oraz niższe partie skóry, przez co jest stan zapalny.

Najczęściej kosmetyczki robią wywiad z klientem i jeśli są takie przypuszczenia, że może tak się stać dostają lek lub zostają poinstruowane, co robić w sytuacji zmian skórnych po wykonanym makijażu.