Moda XX wieku to też era jeansu

Zastosowanie tegoż materiału w modzie nie tylko męskiej, ale także damskiej spowodowało powstanie zupełnie nowych elementów odzieży wykorzystywanej do tworzenia wizerunku albo luzaka, albo hipisa lat siedemdziesiątych czy też New Romantica lat osiemdziesiątych. Zaskakujące czasami wykorzystanie wspomnianego jeansu rozpropagowało nie tylko najróżniejsze modele spodni noszonych przez kobiety zarówno, na co dzień jak i w mniej codziennych sytuacjach, ale także innych elementów ich garderoby.

Powstały całe kolekcje kamizelek, koszul jeansowych czy też kurtek zwanych potocznie katanami. Moda jeansowa nie przemija tak naprawdę od momentu, gdy wkroczyła do damskiej garderoby.

Pozwalała kobietom na ciągłe modyfikacje własnego wyglądu dzięki wykorzystaniu najróżniejszych elementów wykonanych z denimu i powstających zgodnie z obowiązującymi trendami mody wzorami ubrań. Paski, opaski do włosów, torebki czy też jeansowe paski do zegarków na stałe zagościły, jako dodatki do pełnego wizerunku kobiety XX wieku.