Ogłowia wędzidłowe

www.cometohelp.pl

Uzda jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego konia. To właśnie ona pozwala na przekazywanie sygnałów od jeźdźca do konia i pozwala kontrolować zachowania zwierzęcia. Odpowiednio dobrane ogłowie będzie świetnie służyć obydwóm użytkującym je stronom.

Zapewni zwierzęciu uczucie komfortu, a jeźdźcowi – bezpieczeństwo. Na rynku dostępne są dwa najpopularniejsze typu ogłowia: pelhamowe i munsztukowe. Pierwsza z nich wyposażona jest w jednoczęściowe kiełzno.

Do jednego kiełzna przypięta jest jedna para wodzy. Budowa ogłowia munsztukowego jest nieco bardziej złożona. W tym przypadku uzda składa się z dwóch wędzideł: zwykłego i munsztukowego.

Drugie z nich zbudowane jest z kiełzna, które posiada na środku wybrzuszenie, zatrzymujące koński język. Ogromne znaczenie ma tutaj długość paska policzkowego, który jest umieszczony poniżej kiełzna. W miarę, jak wzrasta długość paska, większa staje się również siła oddziaływania na zwierzę.

Ogłowia bezwędzidłowe stosowane są znacznie rzadziej, gdyż, podobnie jak uzdy munsztukowe, przeznaczone są przede wszystkim dla bardzo doświadczonych jeźdźców. Źle użytkowane mogą wywołać dotkliwe poranienie, wyrządzając koniowi znaczną krzywdę.

bezpieczeństwo informacji administrator bezpieczeństwa informacji bezpieczeństwo administracja back office obsługa usługi back office usługi back office