Papużki faliste

www.pureled-zarowki.pl

Papugi, zaraz obok kanarków, to najpopularniejsze ptaki, jakie goszczą w polskich domach. Ludzie decydują się na nie, gdyż są tanie i niewymagające w utrzymaniu.

Jednak przy zakupie papugi i wyborze konkretnego rodzaju, należy dobrze poznać wymagania zwierzęcia. Papugi faliste są jednymi z najchętniej kupowanych ptaków, jednak przed podjęciem decyzji o ich zakupie przede wszystkim należy wiedzieć to, iż nie jest to ptak, który przeżyje w samotności.

Papużki faliste to zwierzęta stadne, aby mogły się prawidłowo rozwijać potrzebują towarzystwa – nie człowieka, ale innej papugi. Ludzie często o tym nie wiedzą i trzymają w klatce jedną papużkę.

Po pewnym czasie przestaje ona jeść, pić, głośno skrzeczy i zaczyna wyrywać sobie pióra. W konsekwencji prowadzi to do jej śmierci.

Dzieje się tak dlatego, iż czuła się samotna. Papuga falista potrzebuje bowiem towarzystwa do przytulania się, zabawy czy ‚rozmowy’.

Niektórzy jednak mimo to kupują tylko jednego ptaka i postanawiają zamontować mu w klatce specjalne lusterko. Nie jest to jednak rozwiązanie problemu – ptak da się oszukać tylko na moment, jednak to rozwiązanie może go doprowadzić nawet do choroby psychicznej.

wywiadownia gospodarcza Naklejki samoprzylepne na zamówienie https://booklet.pl/oferta druk etykiet samoprzylepnych - Drukarnia Booklet