Pierwsze osiedla inteligentne

luksusowe apartamenty w Poznaniu na sprzedaż https://villesolackie.pl/o-villach-solackich/ na Sołaczu w centru Poznani

Idea inteligentnych domów już od jakiegoś czasu jest perełką w rozwiązaniach projektowych na świecie. Inteligentny dom jest przede wszystkim całościowo zaprogramowany i zintegrowany, wszystkie urządzenia multimedialne są zsieciowane i działają na wspólnej zasadzie, co znacznie ułatwia funkcjonowanie w takim mieszkaniu. Sterujemy domem w łatwy, bezproblemowy sposób, lokalnie lub zdalnie. Niesie to ze sobą też wiele innych zalet, prócz wygody – zwiększa bezpieczeństwo, pozwala na tworzenie niesamowitej gry świateł przez zarządzanie oświetleniem, czy odpowiednie planowanie temperatury.

Inteligentny dom to jednak nie wszystko. Teraz zaczynają powstawać inteligentne osiedla. Inteligentne osiedla niosą ze sobą te same rozwiązanie, jakie poznaliśmy przy inteligentnych domach, jednak są one wprowadzone na skalę globalną, spersonalizowane są wszystkie dostępne mieszkania. Za pomocą tabletów, czy telefonów komórkowych mieszkańcy mogą sterować poziomem temperatury, wilgotności, oświetleniem, czy systemem alarmowym we własnym mieszkaniu.

A ponad to cały sprzęt RTV i AGD jest podłączony do systemów elektronicznych. Jest to bardzo wygodne i bardzo bezpieczne – na przykład, gdy czujniki wyczują zagrożenie pożarowe system odetnie dopływ gazu i pokaże mieszkańcom drogę ewakuacyjną przez podświetlanie odpowiednich szlaków. Domy takie są zwykle również energooszczędne, przed możliwości sterowania temperaturą i monitorowania przepływu energii. Inteligentne osiedla już dzisiaj powstają w Polsce i to właśnie do nich najprawdopodobniej należy przyszłość takich inwestycji.

http://www.kitakoral.pl/oferta/ Komorniki domy cicha okolica Komorniki Deweloper Komorniki, domy i mieszkania w Komornikach