Ptaki na komary

nowotworowe.chorobyswiata.com.pl

Jerzyki to małe ptaki, które żywią się znienawidzonymi przez nas owadami – komarami. Jeden jerzyk w ciągu doby jest w stanie zjeść nawet 20 000 owadów.

Dlatego ludzie coraz bardziej interesują się tym, jak sprawić, by ptaki te zamieszkiwały ich ogrody i podwórka. Jest to jednak trudne do wykonania zadanie, jeśli jednak się uda – letnie wieczory spędzane na tarasie będą znacznie przyjemniejsze.

Jerzyki chętnie zamieszkują wysokie budynki, można też jednak sprawić, że zagoszczą i w domach jednorodzinnych. Jeśli nie mieszkacie co najmniej w dwupiętrowym budynku warto jest zastanowić się nad zamontowaniem specjalnej budki dla jerzyków.

Można je zakupić w profesjonalnych sklepach lub zbudować samodzielnie. By zainteresować jerzyki, powinna być umieszczona jak najwyżej.

Niestety, ani wysoki budynek ani budka nie dają gwarancji, że jerzyki zdecydują się zamieszkać w danym miejscu. Czasami trzeba na nie poczekać nawet kilka lat, gdyż są to ptaki bardzo przywiązane do swoich dotychczasowych lęgowisk i trudno u nich o przeprowadzkę.

www.granit.pila.pl www.spoza.edu.pl