Skąd się biorą ubrania w polskich lumpeksach?

www.zieloneaukcje.pl

Odzież, sprzedawana w polskich lumpeksach, pochodzi z wielu różnych źródeł. Zdarza się, że trafiają tam ubrania, oddawane przez ludzi do miejskich kontenerów, do których powinny trafiać rzeczy dla najbiedniejszych.

Właściciele second-handów często korzystają też z większych hurtowni odzieży używanej, gdzie kupują towar na wagę, a następnie przebierają, odrzucając to, co zupełnie nie nadaje się do użytku, by później sprzedać drożej w swoich salonach. Naturalnie przede wszystkim ubrania, które trafiają do opisywanych wcześniej hurtowni, trafiają do Polski z innych krajów.

Najczęściej dostaje się rzeczy z Anglii, Francji, Niemiec oraz Norwegii. Wielu mieszkańców tamtych krajów oddaje odzież prawie nową, która już im się znudziła bądź nie wpisuje się w obecne trendy modowe.

Ubrania docierają więc do polskich sklepów i hurtowni ze specjalnych zbiórek kontenerowych, organizowanych w myśl zasady „door to door”, czyli, jak sama nazwa wskazuje, zbieranie od drzwi do drzwi. Nieliczne rzeczy pochodzą też ze zbiórek charytatywnych, organizowanych przez zagraniczne fundacje.

To właśnie wśród takiego towaru najłatwiej jest znaleźć niezniszczone markowe ubrania, często wciąż z metkami.