Ślubne nakrycia głowy

wirusy.org.pl

Panna młoda w dniu swojego ślubu skupia uwagę wszystkich gości. Suknia ślubna, buty i wiązanka muszą ze sobą współgrać. Nie można jednak zapominać o nakryciu głowy, który także staje się elementem całego ślubnego stroju.

Ślubne ozdoby nie ograniczają się jedynie do welonu, ale także obejmują wianki, toczki i woalki. Welon to najpopularniejsze ślubne nakrycie głowy. Wybierając tę ozdobę, należy zwrócić uwagę na dobranie fasonu do sylwetki przyszłej mężatki.

Dłuższe welony będą pasowały wysokim kobietom, a te krótsze – niższym i drobnym. Tradycyjną ozdobą głowy jest wianek. Zarówno te kolorowe, bogate wianki, jak i wplecione małe kwiaty.

Szczególnie dobrze prezentuje się w ciepłych miesiącach, bo wtedy wygląda najbardziej naturalnie. Woalka to rozwiązanie minimalistyczne, ale dodające tajemniczości. Dostępne są takie z siateczki, tiulu, ze zdobieniami lub bez.

Przeciwieństwem skromnej woalki, są ekstrawaganckie toczki. Można wybrać zdobione kapelusze lub proste, klasyczne formy. Nie można jednak przesadzić, by nie wyglądać po prostu śmiesznie.