Szklane domy XXI wieku

Stefan Żeromski już na początku XX wieku snuł wizję „szklanych domów” – nie wspominał tam jednak o ustawieniu ułatwiających czerpanie energii z promieni słonecznych czy specjalnych membranach czyniących domy energooszczędnymi.

Dziś wizja polskiego literata – uzupełniona o wymienione zdobycze technologiczne – staje się rzeczywistością.

Wymaga tego przede wszystkim prawo.

W Europie ponad 40% energii pochłanianej jest przez sektor komunalny, a 70% tego przeznacza się na ogrzewanie pomieszczeń i wody.

Jeśli więc chcemy, aby nasze wnuki także mogły cieszyć się środowiskiem naturalnym, jak najszybciej musimy wprowadzić zmiany.

Oszczędności zaczynają się już na najniższym poziomie użytkowym – instalowaniu w oświetleniu żarówek LED pobierających mniej prądu.

Inżynierowie i architekci przewidują także, że w naszych domach powszechnie używane będą okna lepiej utrzymujące ciepło, a nawet kolektory słoneczne zamieniające energię słoneczną w ciepło ogrzewające pomieszczenia i rekuperatory – dzięki nim odzyskamy ciepło z powietrza, które wyprowadzamy z budynku.

Zarządzanie nieruchomościami w Poznaniu http://falonieruchomosci.pl/ FALO NIERUCHOMOŚCI, ul. Palacza 104, Poznań https://hydrauliq.pl/hydraulik-serock/