Techniki skoku

ocieplenie.ekologicznie.com.pl

Koń biorący udział w zawodach konnych musi opanować odpowiednią technikę skoku, która pozwoli jeźdźcowi znaleźć się na podium i wygrać zawody. Jeśli mowa o technice skoków, to można wyróżnić kilka jej wad.

Bardzo częstą wadą techniki skoku jest to, że koń nieprawidłowo zgina szyję i kręgosłup. Często przez znawców tematu ta wada nazywa jest skakaniem z odwrotnym krzyżem.

Wiszący przód to kolejna wada techniki skoku u konia, o której warto wspomnieć. Polega ona na tym, że koń w sposób niedostateczny podciąga czy też zgina kończyny przednie nad przeszkodą.

Przeciwieństwem wiszącego przodu jest szybki przód, który polega na tym, że koń jest w stanie podciągnąć kończyny przednie nad przeszkodą nawet w ostatniej chwili przed przeszkodą. Pożądana jest technika skoku, która często nazywana jest przez znawców tematu „poprawianiem zada”.

Na czym polega ta technika? Otóż na tym, że koń jest w stanie tak spawnie przenieść kończyny tylne nad przeszkodą, że nie zrzuci przeszkody, co może mieć wpływ na wygraną w zawodach.

www.deronchi.com