Usługi oferowane przez firmy budowlane

http://jandach.pl deweloper blisko Poznania Domy, mieszkania Poznań i okolice. Deweloper Jandach

Firmy budowlane oferują bardzo szeroki zakres usług. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co możemy zlecić firmom budowlanym i remontowo-budowlanym. Czy firmy budowlane podejmą się tych samych prac co firmy remontowo-budowlane?

Jakie prace można zlecić firmie budowlanej?

Firma budowlana jak sama nazwa wskazuje to przedsiębiorstwo działające w branży budowlanej. W zakres usług firmy budowlanej wchodzą więc wszystkie czynności związane z budową obiektów, od stawiania fundamentów, przez stawianie ścian nośnych i działowych, na kładzeniu tynków kończąc. Firmy budowlane oferują usługi budowy domów jednorodzinnych i innych obiektów, zarówno z niezwykle popularnych pustaków, jak również coraz popularniejszych płyt warstwowych. Firmy budowlane zajmują się kładzeniem poszycia dachu płaskiego i spadzistego. Firmy budowlane oferują swoim klientom możliwość budowy domu do stanu surowego otwartego i zamkniętego. Coraz częściej jednak firmy budowlane oddają swoim klientom domy w stanie deweloperskim, czy w stanie pod klucz. To wiąże się z koniecznością wykonania innych dodatkowych prac. W przypadku, gdy klient zażyczy sobie odbiór domu w stanie deweloperskim do zadań firmy budowlanej należy także m.in.

wykończenie kominów, wykończenie schodów zewnętrznych, wykonanie balustrad zewnętrznych, osadzenie rur spustowych, osadzenie parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, wykonanie ocieplenia ścian i dachu, wykonanie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, telewizyjnej i telefonicznej (bez przyłączy), wykonanie ogrodzenia i drogi dojazdowej do garażu. Z kolei w zakres prac przygotowujących dom do stanu pod klucz wchodzi m.in. wykonanie wszystkich tynków, armatury, wykończenie ścian i podłóg – położenie farby, tapety, kafli, paneli; wykończenie stolarki okiennej i drzwiowej.

Co dla kogo?

Nie każda firma budowlana podejmie się remontu łazienki i nie każda firma budowlana zdecyduje się na realizację projektu domu. Z reguły większe firmy budowlane najczęściej wykonują duże zlecenia np. budowy domów jednorodzinnych lub przebudowy domów istniejących. Mniejsze firmy budowlane podejmują się remontów mieszkań i domów, jak również przebudowy domów i domków działkowych. Do każdego z tych zleceń potrzeba bowiem zupełnie innego nakładu pracy, doświadczenia i siły rąk ludzkich. Każda z firm jest świadoma tego, jakich prac jest w stanie się podjąć. Które są dla niej opłacalne, a które wręcz przeciwnie.

likwidator szkód naukowe.waw.pl