Wygrał z miejsca do miejsca

pielegnacja.derma.org.pl

Zawody konne to niewątpliwie dyscyplina sprortowa, która nie dość, że jest niezwykle widowiskowa, to wzbudza wiele emocji nawet u tych, którzy nie interesują się tym tematem. Jak każda dyscyplina sportowa oparta jest na rywalizacji, to chyba ona wzbudza w miłośnikach zawodów konnych tyle emocji.

Szczególnie gdy ktoś obstawia wyniki zawodów w zakładach bukmacherskich. Emocje sięgają zenitu, gdy koń, który nie był typowany jako zwycięzca zawodów niespodziewanie wygrywa rywalizację i staje na podium.

Niekiedy zdarzają się takie zawody konne, kiedy koń jest typowany na zwycięzcę i oczywiście, bez żadnego zaskoczenia zostaje nim. Bardzo widowiskowa jest sytuacja kiedy koń prowadzi przez cały wyścig czy gonitwę od startu do mety i wygrywa zawody, wówczas o takim koniu mówi się, że wygrał on z miejsca do miejsca, a czasem „z miasta do miasta”.

Zawody konne są jednak dyscypliną sportową bardzo nieprzewidywalną, być może dlatego, że to jak potoczą się losy zawodników zależy od predyspozycji fizycznych konia.