Zatrudnić jednego fachowca, czy ekipę budowlaną?

Firma budowlana firmie budowlanej nie równa. Na polskim rynku budowlanym można odszukać wiele przedsiębiorstw, które świadczą zróżnicowane usługi budowlane. Zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach można odnaleźć dziesiątki firm świadczących usługi z zakresu budowlanki.

Warto jednak wskazać, że profile działalności tych firm mogą być zróżnicowane. W zależności od tego, wykonanie jakiego rodzaju usług zamierzamy zlecić, powinniśmy zdecydować się na jednoosobową działalność gospodarczą lub wieloosobową ekipę.

Jednoosobowa działalność gospodarcza

Jednoosobowe działalności gospodarcze, jak sama nazwa wskazuje, są to firmy, których właścicielem i pracownikiem najczęściej jest jedna i ta sama osoba.

Jednoosobowe działalności gospodarcze najczęściej nie zatrudniają pracowników etatowych. Zdarza się oczywiście, że wynajmują oni pomocników, do prac które wymagają dwóch par rąk – np. do podwieszania sufitów.

W innych przypadkach właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej zazwyczaj pracuje sam. Do jego głównych zadań należą najczęściej remonty – te mniejsze i większe. Warto wskazać, że jedna osoba remontująca całe mieszkania o powierzchni około 50 metrów kwadratowych, takie prace jak malowanie ścian, tynkowanie, kładzenie gładzi, kładzenie kafelków, osadzanie parapetów, osadzanie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, wykonywanie wylewki, kładzenie podłóg i podwieszanie sufitów, jest w stanie wykonać w niespełna miesiąc.

Ekipa budowlana składająca się z kilku osób z pewnością dałaby radę wykonać te wszystkie prace w niecały tydzień, jednak w takim przypadku musielibyśmy liczyć się ze zdecydowanie większymi kosztami. Dlatego właśnie zarówno do większych, jak i drobniejszych remontów zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zatrudnienie jednego fachowca.

Ekipa budowlana

Firmy budowlane zatrudniające od kilku do kilkunastu fachowców coraz rzadziej podejmują się drobnych prac np.

samego malowania mieszkania. Już nawet gruntowne remonty nie są dla tego typu firmy projektem godnym uwagi. Ekipy budowlane stawiają raczej na duże projekty w postaci budowy, przebudowy lub gruntownego remontu domu połączonego z renowację.

Są to przedsięwzięcia zdecydowanie bardziej opłacalne pod względem finansowym, których z pewnością nie podejmie się jeden fachowiec, który nad dużym projektem musiałby pracować całymi miesiącami.

sprzedaż mieszkań rynek pierwotny Poznań Górczyn http://jandach.pl/pl/deweloper-poznan-gorczyn Deweloper Poznań Górcz Wiecie może jak uzyskać zwrot Vat za paliowo? Potrzebuje jakiejś sprawdzonej firmy