Zielone domy

Domy w stanie deweloperskim http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-szczytniki i mieszkania Szczytniki

Ekologia to trend, który utrzymuje się już od dobrych kilku lat w najróżniejszych dziedzinach życia – coraz modniejsze staje się segregowanie śmieci, recykling czy kupowanie żywności z ekologicznych hodowli i upraw. Nic więc dziwnego, że moda na ekologię dotarła także do budownictwa. Widać tu nie tylko silne tendencje do ekologicznego wznoszenia domów jednorodzinnych, ale także do przebudowywania w tym nurcie już istniejących. Mowa tu o tzw.

green modelingu, czyli uczynieniu domów stawianych w latach 70. i 80 ubiegłego stulecia bardziej przyjaznymi środowisku. Ten trend jest niezwykle popularny w Europie Zachodniej, głównie dlatego, że nieruchomości kupowane na rynku wtórnym stanowią nawet 80% wszystkich transakcji. Nowi właściciele chcą jednak, aby sprostały nowoczesnym wymaganiom.

Dzieje się tak nie tylko z powodu ich poglądów i przekonań, ale także ze względów praktycznych. „Zielone domy” są bowiem o wiele tańsze w utrzymaniu. Dzieje się tak przez szczelniejszą izolację cieplną i lepszy montaż okien, ale również przez montowanie w nich takich zdobyczy techniki jak: kolektory słoneczne, panele fotowoltaicze czy nawet przydomowe oczyszczalnie ścieków. Dzięki temu dom może stać się nawet niezależny od zewnętrznych dostawców energii.

https://styrocraft.pl/listwy-styropianowe-ozdobne/